Etkinlikler

Ş. Ziya Dağlı Resim ve Ebru Sergisi Mall of Antalya Sanat Galerisi'nde

Mall of Antalya Sanat Galerisi, 1-30 Haziran tarihleri arasında Şemsettin Ziya Dağlı’nın sergisine ev sahipliği yapıyor.

Kastamonu ili Tosya ilçesinde doğan Ş. Ziya Dağlı, ilk ve orta öğrenimini Ankara Hasanoğlan Atatürk İlk Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Sanatçı, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü Resim Ana Sanat dalından mezun oldu. Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde sanatta yeterlilik yaptı.

Ş. Ziya Dağlı 1994-1995 öğretim yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne öğretim üyesi olarak atandı. 1996 yılında grafik bölümüne bölüm başkanı olarak atandı. 2002 yılına kadar bu görevde devam etti. Halen Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Değişik alanlarda ürünler veren sanatçı, yağlı boya çalışmalarında sürrealist olarak Salvador Dali tarzında çalışmaktadır. Resimlerinde seçtiği konular her ne kadar rüya fotoğraflarına dayanıyorsa da toplumdan gerçek kesitlerle mesajlar sunmaktadır. Sanatçının eserleri 30 Haziran’a kadar Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecektir.