Etkinlikler

Mustafa Pişkin Resim Sergisi Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde!

Eylül ayı boyunca Mall of Antalya Sanat Galerisi, değerli ressam Mustafa Pişkin’in resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 30 Eylül tarihine kadar sanatseverleri bekleyen sergi, ressamın özgün eserlerinden oluşuyor.

1959 Antalya Akseki doğumlu olan Mustafa Pişkin, eğitim hayatı boyunca resim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Ankara’da 1982 yılında ise, Sanatsevenler Derneği ve Veteriner Hekimleri Derneği sergi salonlarında sergi açan Mustafa Pişkin, çarpıcı renk seçimleri ile sanatseverlerin beğenisini kazandı. Bu süreçte değerli merhum ressam Eşref Üren ile tanışan Pişkin, kendisinden sanatçının yol haritasını oluşturabilecek uygulamalar konusunda birden fazla uygulamalı dersler aldı.

Ressam Mustafa Pişkin

Ağırlıklı olarak eserlerinde yağlıboya ve akrilik tercih eden ünlü ressam, karma teknikten oluşan eserlerinde doğa ve peyzaj çalışmalarına yer vermektedir. Tablolarında geleneksel ve yöresel kültürleri büyük bir ustalıkla işleyen Pişkin, göze çarpan nostaljik dokular ile eserlerini özgünleştiriyor.

Ressam Mustafa Pişkin

Ressamın usta yorumlarından oluşan toplamda 42 tablonun yer aldığı sergi, Eylül ayının sonuna kadar Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacaktır.