Etkinlikler

Hamdi Dicle Resim Sergisi Mall of Antalya Sanat Galerisi'nde

Mall of Antalya Sanat Galerisi, ünlü ressam Hamdi Dicle’nin yağlıboya tablolarını sanatseverlerle buluşturuyor.  Ressamın birbirinden muhteşem eserlerinin yer aldığı sergi, 31 Ekim tarihine kadar hayranlarını bekliyor.

Kepirtepe Köy Enstitüsü ve Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü mezunu olan Hamdi Dicle, birçok öğretmen okulunda resim eğitimi verdi. Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Ortaköy Eğitim Enstitüsü’nde resim metotları üzerine çeşitli dersleri öğrencileri ile severek paylaştı. Devlet resim heykel sergilerinin yanı sıra 50’yi aşkın karma sergi yapan usta ressam; Cenevre, Paris, Brüksel, Antalya, Ankara, İstanbul gibi pek çok şehirde 30’dan fazla kişisel sergi düzenledi. Resimlerinde yılların tecrübesini büyük bir ustalıkla yansıtan Hamdi Dicle, renkleri muhteşem bir şekilde harmanlayarak ortaya muazzam eserler çıkarmaya devam ediyor. Eserlerinde ağırlıklı olarak, derinlemesine kompozisyon çalışmaları yapan ressam, uyandırdığı gizem hissi ile tablolarını eşsiz bir esere dönüştürüyor.

Ressamın özgün yorumlarından oluşan toplamda 40 tablonun yer aldığı sergi, Ekim ayının sonuna kadar Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacaktır.