Etkinlikler

Cemalettin Timur Resim Sergisi Mall of Antalya Sanat Galerisi'nde!

Mall of Antalya Sanat Galerisi, Kasım ayı boyunca usta ressam Cemalettin Timur’un sergisine ev sahipliği yapıyor. Ressamın birbirinden eşsiz eserlerini görebileceğiniz sergi, 30 Kasım tarihine kadar siz değerli sanatseverleri bekliyor..

1948 yılında Silifke’de doğan Cemalettin Timur, Antalya Aksu İlköğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Silifke, Mardin ve Antalya’da 26 yıl boyunca öğretmenlik yapan Timur, bu esnada Anadolu Üniversitesi Eğitim ön lisans programını tamamladı. Resim çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmekte olan usta ressam, “parasal kaygılardan uzak olmak” prensibiyle sanatsal eylemlerini yaşadığı dünyaya sunmaktan mutluluk duymaktadır.

Şimdiye kadar on sekizi kişisel olmak üzere pek çok sayıda karma ve grup sergilerine katılan ressam, özgün renk ve figür seçimleriyle eserlerini kusursuzlaştırıyor. Resimlerinde ağırlıklı olarak arkeolojik figürlere yer veren Cemalettin Timur, ince ve detaycı ustalığı ile sanatseverlere birbirinden farklı eserler sunuyor.

Ressamın özgün yorumlarından oluşan toplamda 40 tablonun yer aldığı sergi, Kasım ayı boyunca Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerine açık olacaktır.