Belediye Otobüsleri Bilgi için tıklayınız DEEPO'YA NASIL ULAŞIRIM ?
Bilgi için tıklayınız

''Renklerin Hayatımızdaki Yeri'' adlı sergi, Deepo Outlet Center da açıldı.

''Renklerin Hayatımızdaki Yeri'' adlı sergi, Deepo Outlet Center da açıldı.

''Renklerin Hayatımızdaki Yeri'' adlı sergi, Deepo Outlet Center da açıldı.

Memorial Antalya Hastanesi Kemoterapi ve Sanat Merkezi’nde tedavi gören hastaların yaptıkları 40 resim ve özel çalışmalardan oluşan sergi, 27 Ekim 2016’da Deepo Outlet Center'da açıldı. Saat 17.30’da gerçekleştirilen açılış kokteyli ile sanatseverler ile buluşan “Renklerin Hayatımızdaki Yeri” sergiye, Memorial Antalya Onkoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Op. Dr. Ömer Özozan, Resim Öğretmeni Aysun Erdoğan ve Cengiz Erdoğan ile tedavi olan ve tedavileri devam eden hastalar katıldı. 

 

Hastalar sanatın gücünü keşfediyor

Hastaların, tedavi gördükleri kanser koridorundan çıkarılarak yaşamın içine dahil edilmesi fikri ile ortaya çıkan Memorial Antalya Hastanesi Kemoterapi ve Sanat Merkezi’, sunduğu sanatsal faaliyetler ve sosyal aktivite olanakları ile hastalarını eşsiz bir deneyimle buluşturuyor. Merkezde, hastaların fırça ve kalemlerinden çıkan resimlerle geçen süre, onları adeta yaşama bağlıyor ve içlerindeki sanatsever ruhu açığa çıkarıyor. Birçok hasta belki de yaşamları boyunca ilk resimleri bu merkezde yapsa da, bir bağımlılık haline gelen hobi onlara bambaşka bir yaşamın kapılarını aralıyor.


İyileşme sürecine katkı sağlıyor

Resmin kanser hastaları üzerindeki etkisi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mustafa Özdoğan,

“Kanser hastalarının özellikle tedavi süreçlerinde herhangi bir hobi ile meşgul olmaları, hem ruh hem de beden sağlığı açısından çok önemlidir. Resim gibi bir sanat ile tanışan ve bunu bir hobi haline getiren hastalarımız üzerinde de bunun çok önemli etkilerinin olduğunu görüyoruz. İyileşme sürecine çok önemli katkılar sağlıyor, yaşam kaliteleri ve mutluluk düzeyleri artıyor. Bazı ilaçların yan etkileri nedeniyle yaşadıkları sorunlardan daha az etkileniyorlar” diye konuştu.

 

Sergi 31 Ekim tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek. 

 

27-10-2016 00:00 / 31-10-2016 00:00